Czy warto brać tabletki na szybsze opalanie?

Czy warto brać tabletki na szybsze opalanie?

Złocista opalenizna to marzenie wielu osób, zwłaszcza latem. Ale uzyskanie takowej nie zawsze jest łatwe. Słońce nie z każdym współpracuje równie chętnie. Są osoby, które już po jednym dniu wakacji cieszą się śniadą skórą i takie, które wpisują w wyszukiwarki internetowe pytanie: Jak się szybko opalić? Jedną z odpowiedzi mogą być tabletki na szybsze opalanie. Sprawdziliśmy, jak działają, dla kogo są przeznaczone i czy faktycznie zdają egzamin.

Czym są tabletki na opalanie?

Tabletki na opalanie to potoczna nazwa suplementów diety, których zadaniem jest przyspieszenie produkcji melaniny – barwnika skóry barwnika skóry odpowiedzialnego za jej kolor i reakcję na promieniowanie UV.

W ich składzie można znaleźć między innymi:

  • beta-karoten – nadaje skórze lekko złocisty odcień, nawet bez słońca. Można to łatwo sprawdzić, pijąc regularnie sok z marchwi,
  • witaminy C i E – to silne antyoksydanty, które chronią skórę narażoną opalaniem na szybsze starzenie się,
  •  likopen – czerwony barwnik roślinny, który wykazuje działanie ochronne,
  • L-tyrozynę – aminokwas niezbędny do produkcji melaniny,
  • ekstrakty roślinne.

Głównym zadaniem wyżej wymienionych składników jest przyspieszenie pojawiania się opalenizny, pogłębienie jej koloru, przedłużenie trwałości oraz ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

Jeśli zastanawiasz się, jakie tabletki na szybsze opalanie warto wybrać, zwróć uwagę na te, które zawierają naturalne składniki, nie zawierają sztucznych barwników i mają pozytywne opinie użytkowników.

Czy tabletki na opalanie działają?

 Czy tabletki na opalanie działają? To pytanie w kontekście suplementów pojawia się bardzo często. Jak w wielu przypadkach tak i tu trzeba powiedzieć, że… to zależy i to od wielu czynników. Trzeba bowiem pamiętać, że tabletki na szybsze opalanie nie wyczarują opalenizny w magiczny sposób. Ich zadaniem jest przyspieszenie tego procesu, ale skuteczność zależy między innymi od:

  • naturalnego koloru skóry – im jaśniejsza, tym trudniej się opalić, a cały proces trwa dłużej,
  • predyspozycji genetycznych – tu chodzi przede wszystkim o zdolność i tempo produkcji melaniny, nie każdy organizm wytwarza ją w takim samym tempie
  • ekspozycji na słońce – suplementy nie zastępują klasycznego opalania, bez wizyty na plaży się nie obejdzie,
  • poziomu nawodnienia skóry – nawilżona opala się szybciej i dłużej zachowuje złoty kolor. Warto więc regularnie stosować kremy i balsamy, a także pić dużo wody, zwłaszcza latem.
Sprawdź także  Makijaż 'no makeup’ krok po kroku: Jak uzyskać naturalny efekt świeżości?

Po tabletki na szybsze opalanie warto sięgnąć w ramach przygotowania skóry do wakacyjnego wyjazdu. Stosowanie ich wcześniej zapewni lepsze efekty. Są także pomocne w utrwaleniu opalenizny.

Warto pamiętać, że suplementy nie zastępują ochrony przeciwsłonecznej. Nadal konieczne jest stosowanie kremów z filtrem i unikanie opalania w godzinach okołopołudniowych.

Dla kogo tabletki na opalanie będą dobrym wyborem?

 Nie wszyscy potrzebują tabletek na opalanie. Są osoby, które już po jednorazowej wizycie na plaży wyglądają na mieszkańców południowej Europy. Im tabletki przyspieszające opalanie nie będą potrzebne. Natomiast mogą przydać się osobom o bardzo jasnej cerze, których skóra szybko się czerwieni, ale nie chce zbrązowieć.

Także osoby dbające o profilaktykę i chcące przygotować skórę do ekspozycji na słońce przed wyjazdem na urlop mogą dostrzec pozytywne efekty. Opalenizna powinna pojawić się szybciej i mieć intensywniejszy odcień.

Tabletki na opalanie będą pomocne też dla tych osób, które łatwo ulegają poparzeniom słonecznym. W takim wypadku suplementy powinny być traktowane jako uzupełnienie stosowania kremów z wysokim filtrem.

A co z wizytami w solarium? Tak, tu też tabletki na opalanie mogą okazać się pomocne w przyspieszeniu efektów i zintensyfikowaniu koloru.

Jak stosować tabletki na opalanie? Praktyczne wskazówki

 Aby tabletki na opalanie naprawdę zadziałały, wypróbuj poniższe zalecenia:

  • rozpocznij suplementację najpóźniej na dwa tygodnie przez planowanym urlopem, a jeśli nigdzie się nie wybierasz – po prostu przed sezonem letnim.
  •  łykaj tabletki regularnie – najlepiej o codziennie o tej samej porze,
  • dbaj o skórę, nawilżaj ją i pielęgnuj odpowiednimi kosmetykami,
  • stosuj kremy z filtrem UV, pamiętaj, że tabletki ich nie zastępują,
  • dbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu.

Jak szybko działają tabletki na opalanie? Jak w przypadku wszystkich suplementów tempo pojawienia się pierwszych efektów jest różne. Są osoby, które już po tygodniu zauważą zmianę w tempie ciemnienia skóry, inne mogą czekać nawet trzy tygodnie. Warto uzbroić się w cierpliwość, wcześniej czy później efekty na pewno się pojawią.

Sprawdź także  Jak uratować źle rozjaśnione włosy?

Czy tabletki na opalanie są bezpieczne?

 Tabletki na opalanie uznawane są za bezpieczne, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami. Jednak, jak każdy suplement diety, mogą powodować pewne skutki uboczne. Do najczęstszych należy żółtawy odcień skóry – to efekt nadmiernego spożycia beta-karotenu, dlatego warto trzymać się zalecanej dawki. Przyjmowanie podwójnej nie sprawi, że opalenizna pojawi się dwa razy szybciej.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić alergie skórne lub żołądkowe, zwłaszcza u osób wrażliwych na ekstrakty roślinne. Osoby przyjmujące na stałe leki powinny sprawdzić skład suplementów i wykluczyć ewentualne interakcje. W razie wątpliwości warto poradzić się lekarza prowadzącego. Podobną konsultację zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Czym zastąpić tabletki na opalanie, czyli samoopalacze i kosmetyki brązujące

Nie chcesz lub z powodów zdrowotnych nie możesz się opalać, ale marzysz o efekcie złocistej skóry muśniętej słońcem? Nie ma problemu. W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie samoopalacz do ciała. Czym jest samoopalacz? To kosmetyk, który daje efekt natychmiastowej opalenizny bez kontaktu skóry z promieniowaniem UV. Całkowicie niweluje ryzyko poparzeń słonecznych i pozwala kontrolować kolor skóry poprzez odpowiednie dawkowanie preparatu.

Samoopalacze występują w kilku formach. W drogeriach można znaleźć balsamy brązujące, pianki, musy, spraye, kremy do twarzy i ciała. Są też chusteczki samoopalające. Warto przetestować kilka form i znaleźć tę, która najlepiej współgra z typem skóry.

Czy warto brać tabletki na szybsze opalanie?

 Tabletki na szybsze opalanie to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą w naturalny sposób wspomóc organizm w uzyskaniu pięknej i zdrowej opalenizny. Nie są cudownym środkiem, ale dzięki regularnemu stosowaniu można poprawić efekty opalania – z tabletkami opalanie jest szybsze, a uzyskany efekt trwalszy.

Działanie tabletek najlepiej sprawdza się, jeśli jest jednym z kilku elementów prowadzących do uzyskania ciemnego koloru skóry. Oprócz suplementacji konieczne są: ekspozycja na słońce, ochrona przed promieniowaniem UV i regularne nawilżanie skóry. Pomocna może być też zdrowa dieta bogata w antyoksydanty.

Sprawdź także  3 patenty stylistek na bezbłędny manicure

Jeśli marzysz o trwałym, złocistym kolorze bez ryzyka poparzeń i chcesz cieszyć się nim jeszcze długo po urlopie, warto rozważyć suplementację. A jeśli nie masz ochoty na słońce? Z pomocą przyjdzie dobrze dobrany samoopalacz do ciała.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *